5
(1)

Başarılı Burun Estetiği İçin Bilmeniz Gerekenler

Burun estetik ameliyatlarından iyi bir sonuç alınabilmesi için en önemli faktör kesinlikle iyi bir cerrah seçimine bağlıdır. Tabi ki hastadan da kaynaklanan etkenler de sonucu muhakkak etkileyecektir. Ancak sonuçta her hastanın özelliği için alınması gereken belli önlemler vardır. Eğer seçilen cerrah deneyimliyse ve bunlara hâkimse herhangi bir problem gerçekleşmeyecektir.

Başarılı bir burun estetiği ameliyatı için önemli olan konulardan bir tanesi hastanın derisinin kalınlığıdır. İdeal olan deri, ameliyat açısından bakıldığında ne çok fazla kalın olması ne de çok fazla ince olmasıdır. Derisi kalın olan hastaların ameliyat öncesi bilgilendirilmesi gerekmektedir. Hasta beklentilerini ona göre oluşturmalıdır.  Çok ince derililerde ise içerde yapılan çok minimal hatalar dışarıdan gözükür. Bu konuda biraz daha özenli olmak gerekir. Tabii ideal kalınlıktaki derilerde sonuçlar daha başarılı olur. 

Burun yapısı önemli, daha önce burnuna darbe almış ve darbe sebebiyle kırılmış hastalarda ameliyat biraz daha zorlaşabiliyor. Burnu açtığınızda içeride belli kırık hatları ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu gibi durumlar ameliyat süresini uzatabilir ancak çokta önemli değildir. Çünkü hepsinin birer çözümü mevcuttur. 

BAŞARILI BİR BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN OLMAZSA OLMAZ İKİ UNSUR, KİŞİYE ÖZEL PLANLAMA YAPILMASI VE HASTA İLE HEKİM ARASINDAKİ İLETİŞİMİN SAĞLIKLI OLMASIDIR.

DR. ERGÜN KÜRÜN

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz!

Ortalama oy 5 / 5. Oylama: 1

Hiç oylanmadı! İlk siz oylayabilirsiniz.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?