0
(0)

Rinoplasti Sonrası

Burun estetiği yaptırmak isteyen birisi için herhalde en korkutucu ve en merak edilen dönem ameliyat sonrası dönemdir.

Ameliyattan sonra insanlar burunlarının yeni şeklini hemen almasını istiyorlar ve bu yeni görünümleri ile aile fertleri ve arkadaşlarının iltifatlarını almak için sabırsızlanıyorlar.

Bu durum, yüzünün bir parçasına estetik ameliyat yaptıran biri için bence çok normal çünkü insanlar güzel ve yüzü ile uyumlu bir buruna sahip olmak için bu kadar stres ve zorluklara katlanmanın sonucunu hemen almak istiyorlar. Haklılar ancak işin aslı biraz daha farklı.

Estetik burun ameliyatı sonrasında göz çevresinde oluşan şişlikilk 2 gün enfazla olurken 3. günden itibaren azalarak tamamen kaybolur. Burunda da ciltaltı dokularında oluşan ödem sonucunda şişlik oluşur. İşte bu ödemden kaynaklanan burun şişliği daha yavaş dağılır.6.aya kadar giderek azalır ve 6.ay – 12. ay arasında tamamen kaybolur.

Bunun anlamı ameliyatta burna verdiğimiz yeni şeklin tam olarak ortaya çıkması için 6 ay – 1 sene geçmesidir. Bu da hastanın ameliyat sonrası dönemde sabırlı olmasını gerektirir.

Ödem en önce burun sırtında ve ortasında en son ise burun uç kısım ve burnun alınla birleştiği yerde azalır. Ödemi azaltmak için doktorunuz size burun üstüne masaj yapmanızı önerebilir.

burun_estetigi_adana_rinoplasti

BAŞARILI BİR BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN OLMAZSA OLMAZ İKİ UNSUR, KİŞİYE ÖZEL PLANLAMA YAPILMASI VE HASTA İLE HEKİM ARASINDAKİ İLETİŞİMİN SAĞLIKLI OLMASIDIR.

DR. ERGÜN KÜRÜN

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz!

Ortalama oy 0 / 5. Oylama: 0

Hiç oylanmadı! İlk siz oylayabilirsiniz.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?