5
(7)

Burun estetiğinin tıbbi yaraları olduğunu atlamamak son derece önemlidir.

İnsanların sadece kozmetik nedenlerden ötürü sadece plastik cerrahi girişiminde bulunmaları yaygın bir yanılgıdır. Daha arzu edilen bir fiziksel görünüm yaratmanın yanı sıra, aynı zamanda çok önemli tıbbi faydalar sağlayan birçok prosedür vardır. Rinoplasti, uyurken veya uyanıkken olsun, vücudunuzun çalışma şeklini etkileyebilecek bir dizi şaşırtıcı fayda sunduğu için bunun mükemmel bir örneğidir. Kendinize göz atın ve aşağıdaki yararların yaşamınızı nasıl etkileyebileceğini düşünün.

Daha iyi nefes almak

Burnun, yüzünüzdeki daha belirgin odak noktalarından sadece biri olmadığını, ağzınızla işbirliği içinde hava akımını düzenlemenin önemli işlevini yerine getirdiğini unutmayın. Ayrıca, burun, bireyin koku alma duyusundan sorumludur ve tat alma duyumuza büyük ölçüde katkıda bulunur. Rinoplasti, burun fiziksel görünümünü değiştirmenin ötesinde, nefes almanıza yardımcı olmak için burun içi çalışma mekanizmasını da geliştirir.

Eğri bir septumun düzeltilmesi

Rinoplasti, eğri septumlu insanları tedavi etmek için kullanılabilir. Bu, burun deliklerinizi ayıran kıkırdak ve kemik merkezden uzaktayken solunum sorunlarına neden olur. Yüz estetiği cerrahları burnun bu önemli bölümünü yeniden hizalayabiliyorlar, ve her ne kadar görünmez bir işlem gibi olsa da , nefes almanız üzerinde büyük bir etkisi olacak.

Daha dinlendirici bir uyku

Solunum problemlerinin bir doğal sonucu uyku problemleridir. Uyku apnesi en ağır koşullardan biridir ve bir dizi ciddi sağlık sorununa yol açabilir. Bu kadar ciddi bir sorununuz olmasa bile bir miktar horlama olsun, rinoplasti, bu tehditleri azaltmak veya CPAP makinesi gibi bir uyku apnesi yardımının etkinliğine yardımcı olmak için burnunuzdaki hava geçiş yollarını değiştirmeye yardımcı olabilir.

Sinüs problemlerinin hafifletilmesi

Bazı insanlar burun içindeki bir enfeksiyon nedeniyle sinüs tahrişinden muzdariptir. Genellikle rinoplasti bu tür sorunlara çözüm olabilir. Alerji ilaçları sizin için yeterli olmuyorsa, aradığınız alternatif bu olabilir.

Onarım

Burnunuz kırılırsa, hayatınızı olumsuz yönde etkileyebilecek çeşitli zararlı yan etkiler vardır. Yetenekli bir cerrah, burnunuzu düzgün bir şekilde yeniden hizalayarak tüm önemli işlevlerini geri kazandırabilir ve yeni gibi görünmesini sağlar.

BAŞARILI BİR BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN OLMAZSA OLMAZ İKİ UNSUR, KİŞİYE ÖZEL PLANLAMA YAPILMASI VE HASTA İLE HEKİM ARASINDAKİ İLETİŞİMİN SAĞLIKLI OLMASIDIR.

DR. ERGÜN KÜRÜN

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz!

Ortalama oy 5 / 5. Oylama: 7

Hiç oylanmadı! İlk siz oylayabilirsiniz.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?