5
(1)

Estetik Nedir?

Estetiğin birden fazla anlamı vardır diyebiliriz. Estetik sanatsal yaratıcılığın sanatta ve hayatta güzelliğin bilimidir. Ve güzel olan şeyi araştıran bilimdir. Veya insanda güzel duygular uyandıran, güzele ve iyiye uygun olan güzellikle ilgili olan her şeydir. Genel tabiriyle estetiğin tanımı bu olsa da bunun adına operasyon yöntemleri bulunmaktadır. Ve günümüzde çok fazla dikkat çekerek çoğu insan tarafından da uygulanmaktadır. Bunlardan bir tanesi en çok tercih edilen burun estetiğidir. Estetiğin bir tek burun değil bir çok organ için uygulandığı bilinmektedir. Yanak, dudak, kaş hatta vücudun çeşitli yerlerine göğüs, popo gibi yerlere de uygulandığı bilinmektedir. Günümüzde büyük bir trend olan estetik zaman zaman kişileri hayal kırıklığına uğratabilmektedir. Estetik yaptırmadan önce uzmanınızı iyi seçmelisiniz. 

Burun Estetiği Zararlı Mıdır?

Estetik yönteminin uygulandığı yerlerden belki en fazla olanı burun estetiğidir. Burun estetiği çok fazla tercih edildiği gibi bazen de istenilen işlem sonucu hayal kırıklığı olabilmektedir.

Peki burun estetiği ameliyatının bir zararı var mıdır?

Bu ameliyatı yaptırmak isteyenlerin sorduğu ve araştırdığı konulardan bir tanesidir. Burun ameliyatı burnunuzda kırık ya da nefes alma problemi olma durumunda tercih edebileceğiniz bir yöntemdir olduğu gibi görüntüsünden memnun olmadığınızda yapılan durumlarda zararlı mıdır?

Günümüzde bu ameliyatların burun kırılmadan yapıldığı bilinmektedir. Hatta son zamanlarda bizimde uyguladığımız ultrasonik (piezo) yöntemi ile minimal girişimler söz konusudur. Yani morluk olmadan, kırmadan burun estetiği ameliyat yöntemleri bulunmaktadır. Açık ve kapalı olarak iki yöntemle de morluk ve şişlik olmadan yapılması mümkündür. Ayrıca yalnızca görüntüsü değil aynı zamanda fonksiyonel burun estetiği sayesinde bulunan nefes problemleride ortadan kaldırılır. Uzmanınızı iyi seçtiğiniz takdirde burun estetiği zararlı değildir.

Karma rinoplasti tekniğinin bizlere sağlamış olduğu bir diğer konu ise açık teknikte yumuşak dokuların çok iyi korunamaması ve bu sebeple burun ucunun hareketini bozması yani burun ucu elastikiyetinin kaybolmasıydı. Yine bu teknik ile bu ortadan kaldırılarak doğal anatominin korunması sağlanabilmekte ve kişiler burun estetiği operasyonu geçirmiş olsalar dahi burun ucu hareketlerinde herhangi bir kayıp yaşamamaktadırlar.

deviasyon_ameliyati_adana

Burun Küçültmek için Makyaj Hileleri Nelerdir?

Burun ameliyatlarından ve süreçten korkan bazı kadınlar ise burnunu daha küçük gösterebilmek için burun makyajı hileleri ile bu işlemi halletmeye çalışıyorlar. Burunun olduğundan daha küçük görünmesi için bir çok makyaj yöntemi bulunmaktadır. Burnunu yaptırmaktan korkan  kişilerin seçmiş olduğu sık yöntemlerdendir.

Peki bu yöntem nasıl uygulanır?

Bu yöntemde çeşitli kontur yöntemleri bulunmaktadır. Burun kanatlarınızı daraltacak şekilde makyaj yapmak, eğer burun kanatlarınızdan şikayetçiyseniz renk oyunlarıyla bunu rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Burun kemiğinizi yine seçmiş olduğunuz makyaj malzemenizle daraltın, burun ucunuzu daraltın burun ucuna kontur ürününü uygulayın. Görüldüğü gibi birçok burun küçültme hilesi bulunuyor. Bunları burun yapınıza göre seçerseniz. Daha iyi bir görüntü elde edersiniz.

BAŞARILI BİR BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN OLMAZSA OLMAZ İKİ UNSUR, KİŞİYE ÖZEL PLANLAMA YAPILMASI VE HASTA İLE HEKİM ARASINDAKİ İLETİŞİMİN SAĞLIKLI OLMASIDIR.

DR. ERGÜN KÜRÜN

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz!

Ortalama oy 5 / 5. Oylama: 1

Hiç oylanmadı! İlk siz oylayabilirsiniz.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?