5
(18)

Eğri Burun İçin Rinoplasti

Eğri bir burna sahip birçok hasta eğriliği düzeltmek için rinoplasti prosedürlerinin uygulanabilmesi için kliniğimize gelmektedir. Eğri bir burun, doğal yüz asimetrileri, burun travması veya septum deviasyonu gibi nedenlerden dolayı mevcut olabilir. Kliniğime başvuran tüm hastalarda burnun anatomisini hem estetik açıdan hem de fonksiyonel bir şekilde değerlendirerek ameliyat planlaması yapmaktayım.

Eğri Burunları Rinoplasti İle Düzeltmek Mümkün Mü?

Eğri bir burun için planan burun estetiği, çeşitli nedenlerden dolayı düzeltilmesi daha zor burun koşullarından biridir. İlk neden, hastanın yüz asimetrileri olması, simetrik olmayan bir yüzde mükemmel bir düz burun oluşturmayı zorlaştırması olabilir. Burun estetiği prosedürleri insanların% 97’sinde bulunan yüz asimetrilerini düzeltmede son derece başarılı olduğundan son derece yaygın olarak uygulanmaktadır.

Kemik ya da Kıkırdak Hafızası

Bir diğer neden ise, hafızası olan kıkırdak ile ilgilidir. Burun ameliyatı sırasında burun mükemmel bir şekilde düz olabilir (veya yüz asimetrilerinin izin verdiği kadar düz olabilir), ancak iyileşme süreci kıkırdağın hafızasından etkilenebilir. Dikişler, greftler, kemiklerin şekillendirilmesi ve alçı ile bile, kıkırdağın orijinal konumuna geri dönmesine ve bu yapılan düzeltmelerin yeniden bozulmasına neden olabilir. Burun estetiği özellikle eğri bir burnu düzeltmek için yapıldığında hastaların bu yönü anlamaları son derece önemlidir.

BAŞARILI BİR BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN OLMAZSA OLMAZ İKİ UNSUR, KİŞİYE ÖZEL PLANLAMA YAPILMASI VE HASTA İLE HEKİM ARASINDAKİ İLETİŞİMİN SAĞLIKLI OLMASIDIR.

DR. ERGÜN KÜRÜN

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz!

Ortalama oy 5 / 5. Oylama: 18

Hiç oylanmadı! İlk siz oylayabilirsiniz.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?