2
(15)

Erkeklerde burun estetiği: Tüm bilmeniz gerekenler

Kadınların görüntüsünün gelişmesini sağlamaktan keyif aldığı diğer tüm estetik cerrahi prosedürleri gibi, erkekler de artık aynı kozmetik prosedürleri kullanarak görüntüsünü geliştirme fırsatına şans veriyorlar. Örneğin, erkeklerde burun estetiği, yalnızca batı ülkelerinde değil ülkemizde de giderek daha popüler hale geliyor. Bu, güzellik kavramının yıllar içinde nasıl geliştiğinin bir kanıtıdır.

Erkeklerde burun estetiği: Kadınlardan farklı mı?

Erkeklerde burun estetiği, kadınların burun görüntüsünü yeniden şekillendirmek ve geliştirmek için uygulanan ameliyat ile aynı burun ameliyatıdır. Aslında bir erkeğin burnu estetiğine ihtiyaç duymasının temel nedeni, kadınlarla aynıdır ve bu, daha iyi ve uyumlu bir yüz estetiği elde etmek içindir. Ek olarak, erkekler de burun estetiği ameliyatı, sapmış septum ve diğer solunum bozuklukları gibi belirli hastalıklara veya rahatsızlıklara katkıda bulunabilecek veya bulunmayacak ortak yapısal kusurlarını ele almak için rinoplastiye başvurabilirler.

Erkeklerde burun estetiği ameliyatıyla burnun, yanak, çene ve gözleri ile oranları dahil olmak üzere hastanın yüz özelliklerini dengelemesi sağlanabilir. Burun estetiği erkeklerin (ve kadınların) yüz simetrilerini geliştirmelerine, burnun şeklini ve boyutunu geliştirmelerine, burun kemerindeki kusur ve darbelerin görünümünü en aza indirgemelerine ve burun ucunun daha güzel görünmesine yardımcı olmak için yapılmaktadır.

Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği: Karmaşık mı?

Burun estetiğinin kolay ve basit bir yüz estetik ameliyatı olduğuna inanılanın aksine, bu işlem karmaşık bir işlemdir ve bu nedenle bir uzman tarafından yapılmalıdır. Sizinle aynı estetik seviyeye sahip ideal cerrahın seçilmesi, burnunuzun ameliyat sonrası nasıl görüneceği konusundaki gerçekçi beklentinize etkili bir şekilde ulaşacak ve sizi tatmin edecektir.

Erkeklerde burun estetiği: Bir erkeğin burnu bir kadından nasıl farklıdır?

Her ne kadar erkeklere uygulanan rinoplasti tekniği ile kadınlara uygulanan rinoplasti tekniği aynı teknik ve ipuçlarına sahip olsa bile, ameliyat sonrası sonuçların estetik bölümündeki temel hedefleri önemli ölçüde farklıdır. Erkeklerin burunlarında burun sırtı ve burun ucu aynı düzlem üzerinde olmalıdır. Burun ile üst dudak arasında 90 derecelik bir açıyla çıkıntı yapan bir burun ucu bulunurken, kadınların yumuşak eğrileri ve üst dudağa karşı hafif bir eğim açısı vardır. Erkeklerin burun sırtı daha yüksek olarak öngörülmekte ve kadınlara göre daha geniştir. Hatta burun kemerinde bir miktar çıkıntı bırakmak daha doğal görünmesine sebep olur. Bu erkeklerde daha maskülen bir ifadeye sebep olur. 

Erkeklerde burun estetiği: Kadınlardan farklı mı?

Her iki rinoplasti prosedürü aynı adımları ve teknikleri takip eder, ancak farklı hedefleri vardır. Erkekler genellikle burun kemerini düzeltmek ve burun ortasına kadar genişliği artırmak için burun ameliyatı geçirirler. Nispeten, kadınlar genellikle çok geniş bir burnu veya sarkık bir uç görünümü veren bir burnu ele almak için burun ameliyatı geçirirler. Estetik cerrahınız, burnunuzun estetik veya fonksiyonel problemini etkili bir şekilde gözlemlemeli ve böylece bir burun ameliyatını özelleştirebilmeli ve operasyonun dengeli ve doğal görünümlü bir yüz görünümü elde etmenize yardımcı olacağından emin olmalıdır.

Erkeklerde burun estetiği: Erkek rinoplastiğinin yararları

Erkeklerde ya da kadınlarda burun estetiği ile bağlantılı birçok avantaj vardır ve bunlar:

Asimetrik nazal görüntüyü düzeltir.

 Başarılı bir erkekte burun estetiği ameliyatı, doğal görünüm ile birinin yüz özelliklerini dengeleyebilir ve geliştirebilir.

Burun içindeki fonksiyonel ve yapısal kusurları düzeltir. 

Burun estetiği ile solunum veya uyku bozukluklarını çözmek mümkündür.

Özgüvenin gelişmesine yardımcı olur.

Erkeklerde burun estetiği hastanın yüz görünümünü iyileştirir, bu sayede kendine olan güvenini artırır ve diğer insanlarla daha iyi iletişim kurmasını sağlar.

Erkeklerde burun estetiği, erkeklerin görünüşünü iyileştirmek için mükemmel bir seçenek olarak birçok estetik cerrahi kliniği tarafından yüksek oranda tanıtılmaktadır. Her ne kadar burun estetiği uzun ömürlü faydalar sunsa da, cerrahın hastalarına ameliyat öncesinde, riskler ve komplikasyonlar, iyileşme süresi ve aksama süreleri gibi dikkat etmesi gereken önemli hususları hatırlatması önemlidir.

BAŞARILI BİR BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN OLMAZSA OLMAZ İKİ UNSUR, KİŞİYE ÖZEL PLANLAMA YAPILMASI VE HASTA İLE HEKİM ARASINDAKİ İLETİŞİMİN SAĞLIKLI OLMASIDIR.

DR. ERGÜN KÜRÜN

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz!

Ortalama oy 2 / 5. Oylama: 15

Hiç oylanmadı! İlk siz oylayabilirsiniz.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?