5
(18)

Burun estetiği nedir?

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği, burun görünümünü değiştiren kozmetik bir estetik burun cerrahisidir. Burun estetiği ameliyatı, yapılan en popüler kozmetik prosedürlerden biridir. Burun estetiği burnun yüz oranlarını değiştirebilir, asimetriyi düzeltebilir, ucu veya burun deliklerini yeniden şekillendirebilir ve aksi takdirde burnu diğer yüz özellikleriyle daha fazla dengeli hale getirebilir. Aynı zamanda, prosedürden sonra nefesin arttırılmasını sağlamak için solunum endişelerini gidermek için fonksiyonel değişiklikler yapılabilir.

Rinoplasti neden kış ve ilkbahar aylarında idealdir?

Burun estetiği yaptırmayı düşünüyor ve ameliyatınızı benim yapmamı isterseniz, kış veya bahar aylarında burun estetiği prosedürünü planlamanın birkaç avantajı vardır. Burun estetiği geçirmeniz için bunun ideal zaman olabilmesinin bazı nedenleri şunlardır:

Kış veya bahar tatili.

İster tatil sezonunu kutluyor olun, ister Şubat / Mart ayındaki yakın bir çevrede tatil yapın, kış aylarında mola vermek size iyi gelecektir. Elektif yani planlı cerrahi, normal rutinden uzaklaşarak ayıracağınız zamanla örtüşebilir.

Serin hava.

Cilt, burun estetiği sonrası iyileşirken sıcaklık değişimlerine karşı daha hassastır. Soğuk hava, derideki kan damarlarını daraltma ve burun estetiğinden sonra burnunuzdaki şişmeyi azaltma eğilimindedir. Burnu aşırı sıcak veya soğuktan korumak son derece önemlidir. Bu nedenle çok soğuk iklimlerde sıcaklıklar düşerse, uzun süre dışarıya çıkarken burnunuzu örttüğünüzden emin olun.

Mevsimsel alerjiler.

İşlem sonrası ilk iyileşme döneminde, burun pasajlarının tıkalı hissetmeniz gayet  normaldir. Saman nezlesi veya tıkanıklık ve tahrişe neden olan diğer mevsimsel alerjileriniz varsa, kışın uygulanan rinoplasti şiddetli semptomların olasılığını azaltabilir. İyi haber şu ki, alerjiden muzdarip çoğu insan, ameliyattan bir süre sonra bu tarz alerjilerin kısa süreli ortadan kalktığını bildirmektedirler.

Rinoplasti planlarken, yaşam tarzınıza göre en uygun zamanı seçmelisiniz. Kış, rinoplasti için mükemmel bir zamandır, ancak prosedür her zaman yapılabilir.

BAŞARILI BİR BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN OLMAZSA OLMAZ İKİ UNSUR, KİŞİYE ÖZEL PLANLAMA YAPILMASI VE HASTA İLE HEKİM ARASINDAKİ İLETİŞİMİN SAĞLIKLI OLMASIDIR.

DR. ERGÜN KÜRÜN

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz!

Ortalama oy 5 / 5. Oylama: 18

Hiç oylanmadı! İlk siz oylayabilirsiniz.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?