5
(7)

Ameliyatsız burun estetiği ile güzel bir buruna sahip olma isteği son zamanlarda son derece yaygınlaşmıştır.

Estetik cerrahideki her büyük gelişme ile, daha az çaba ve para ile aynı sonuçları vaat eden bir çok ürün piyasaya çıkmakta. “Burun estetiği” bu konuda istisna değildir. Pratiğimdeki burun ameliyatları, plastik burun klipsleri ve burun kancaları gibi hileli ürünlerden her zaman daha etkili olmuştur. Üstelik burunları şekillendirme iddiasıyla çıkan bu ürünler büyümeye ve farklı formlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Bu yazıda en çok konuşulan burun estetiği ameliyatı alternatiflerinden birkaçını inceleyeceğim ve neden hiçbir şeyin cerrahi şekilde uygulanan burun estetiğin uzun vadeli dönüşümüyle karşılaştırılamayacağını açıklayacağım.

Plastik Burun Kaldırıcılar

Bu ürün çok sayıda plastik kancadan oluşan ve her bir burun deliğine yerleştirilerek kullanılan bir aparattır. Bu aparat, burnun ucunu yukarı doğru iter ve burnun profil görüntüsünü değiştirerek kaldırılmış gibi gösterir. Bu kısa süreli bir görüntü iyileştirmesi sağlar. Ancak bu kancalar kıkırdak çerçevesine baskı uygular, bu da uzun süreli kullanılımlarda burnun yapısını bozar ve zarara yol açabilir. Ek olarak, kancalar, yanlışlıkla solunabilecekleri ve burun boşluğuna kaçabilecek kadar küçüktür. Potansiyel risk, sağladıkları geçici faydalara değmez.

Burun Şekillendirici Klipsleri

Bu klipsler, daha dar ve daha belirgin burunlar arayan insanlar için cerrahi olmayan bir çözüm olduğunu iddia ediyor. Her klips, burun kemerine veya ucuna tutturulur. Bu sayede daha ince bir görünüm elde etmek için onu sıkıştırır. Birçok kişi bunları denedi ve incelemelerini YouTube’da yayınladı ve fikir birliği açık: Şu anda hiç bir işe yaramadığı gibi uzun süreli kullanılımlarda bile hiç bir işe yaramazlar. 

Ameliyatsız burun estetiği

Dermal Dolgu Maddeleri (Ameliyatsız Burun Estetiği)

Yalnızca enjeksiyonlarla ideal bir burun elde etmenin çekiciliğini anlamak kolaydır ve bu sebeple yapılan ameliyatsız burun estetiği hızla popülerlik kazanıyor.  Bununla birlikte, bu yaklaşım, ameliyatsız burun estetiği gerçeği üzerine yakın tarihli bir araştırmam birkaç dezavantajla geliyor. Sonuçta ameliyatsız burun estetiği yaklaşım geçicidir. Sürekli olarak uygulatmak pahalı olabilir ve her estetik ihtiyaca cevap vermez. Ek olarak, uzun süreli dolgu maddelerinin kullanılması, deri altında düzeltilemeyen hafif usulsüzlükler bırakabilecek iz oluşmasına neden olabilir. Başlangıçtaki çekiciliğine rağmen, cerrahi burun estetiği ameliyatının kalıcı ve özelleştirilebilir dönüşümünü sağlayamaz.

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı sırasında, burnun üst üçte biri ile orta tonoz (üst lateral kıkırdaklar ve kıkırdaklar) dahil olmak üzere genişliğe katkıda bulunan tüm yapılara değinerek burnu daraltırım. Profil değiştirilmeden burun daraltılabilir. Burnun kaldırılması, septumun kemerinin törpülenmesi ve bir miktar yumuşak dokunun çıkarılmasıyla yapılabilir. Çoğu durumda, bu küçük bir işlemdir ve çok kısa sürede sosyal hayata dönebileceğiniz ve şişme ve morluk hemen hemen hiç olmadan yapılabilir. 

Bugüne kadar binlerce burun ameliyatı gerçekleştiren bir rinoplasti uzmanı olarak, her hastanın kendine özgü estetik hedeflerine ulaşması için uzmanlığımı kullanmaktan zevk alıyorum. Cerrahi burun estetiği, cerrahi olmayan seçeneklere ve dikkat çekici ürünlere göre daha fazla zaman ve para yatırımı gerektirse de faydaları açıktır. Cerrahi, sizin için ideal olan ve ömür boyu olmasa da yıllarca sürecek bir sonuç yaratmak için endişelerinizin her birini tam olarak ele alabilir.

BAŞARILI BİR BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN OLMAZSA OLMAZ İKİ UNSUR, KİŞİYE ÖZEL PLANLAMA YAPILMASI VE HASTA İLE HEKİM ARASINDAKİ İLETİŞİMİN SAĞLIKLI OLMASIDIR.

DR. ERGÜN KÜRÜN

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz!

Ortalama oy 5 / 5. Oylama: 7

Hiç oylanmadı! İlk siz oylayabilirsiniz.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?